kredyt-mieszkaniowy.com

Speed Test
4.9333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.93 (15 Głosów)

Doradca kredytowy

Na rynku jest dostępnych wiele ofert kredytów hipotecznych. Jeśli nie czujesz się na tyle dobrze zorientowanym w tym runku aby samodzielnie zgłaszać się do banków, dobrym rozwiązaniem jest pomoc doradcy kredytowego Expander. Doradca ten bezpłatnie porówna kredyty wybierając najkorzystniejszą dla nas opcję. Nie każdy musi się znać na zawiłościach bankowych ofert, niezależny finansowy doradca jest specjalistą, dzięki któremu bezpłatnie ocenisz swoją zdolność kredytową, dostaniesz najtańszą ofertę i załatwisz formalności.

Jak wygląda procedura kredytowa?

Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest ocena zdolności kredytowej. Dzięki temu będziemy znali nasze możliwości finansowe, które z kolei determinują to jaką nieruchomość (mieszkanie) możemy szukać. Aby poznać naszą zdolność kredytową, możemy pójść do dowolnej placówki banku lub skonsultować się z doradcą kredytowym. Oczywiście każde źródło dochodu zwiększa zdolność kredytową, a każde zobowiązanie (np. karta kredytowa, limit odnawialny) je zmniejsza. 

Kolejnym krokiem jest weryfikacja historii kredytowej. Jeśli w przeszłości zaciągaliśmy kredyty, których nie spłacaliśmy w terminie, dla banku możemy być niewiarygodni. Informacje są czerpane przez banki z rejestrów dłużniczych - np. Biura Informacji Kredytowej (BIK).Wniosek u kredyt mieszkaniowy oraz kalkulator.

Następnie czeka nas wybór nieruchomości, chyba najbardziej przyjemna rzecz w całej procedurze uzyskania kredytu mieszkaniowego, która jednak też wymaga pewnego przemyślenia. Istotny jest deweloper - jego renoma i wiarygodność. Prześwietlając dewelopera, warto sprawdzić jego prospekt informacyjny, w którym znajdziemy dane dotyczące zrealizowanych inwestycji, statusu prawnego nieruchomości czy planu zagospodarowania przestrzennego sąsiednich terenów. Ważny jest także poziom zaawansowania budowy - dla banku budowy bliższe finiszu są atrakcyjniejsze niż te, w których prace dopiero się zaczynają.

Kolejny krok to wybór oferty danego banku, po tym jak porównamy oferty (albo doradca za nas to zrobi). Uwzględnić należy między innymi oprocentowanie, opłaty i prowizje, wysokość wkładu własnego, ubezpieczenie. Doradca kredytowy na pewno posiada głębszą wiedzę i doświadczenie w tej materii, dlatego można się sugerować jego propozycją.

Dokumenty - mało przyjemny, ale konieczny do zrealizowania kredytu etap. Należy zebrać dla banku potrzebne dokumenty oraz podpisać wniosek kredytowy. Do formalności często należą umowa z deweloperem, informacje na jego temat, harmonogram prac, pozwolenie na budowę i inne o które bank nas poprosi. Kiedy jesteśmy gotowi, świadomi zapisów umowy kredytowej (jej warunków oraz ewentualnych dodatkowych opłat), możemy ją podpisać.

Gotowe - bank udzielił nam kredytu i jesteśmy w stanie odebrać mieszkanie, lub wprowadzić się do zakupionego/wybudowanego domu.

Kontakt do Doradcy