kredyt-mieszkaniowy.com

Speed Test

Kredyt mieszkaniowy a hipoteczny

Pojęcia kredytu hipotecznego i mieszkaniowego są potocznie używane niemal zamiennie. Istnieje jednak spora różnica pomiędzy tymi dwoma produktami bankowymi. Stosowana potoczna wymienność pojęć wynika z faktu, iż kredyt mieszkaniowy jest najpopularniejszym rodzajem kredytu hipotecznego. Generalnie kredyt hipoteczny możemy otrzymać gdy jesteśmy właścicielami nieruchomości, która jest wpisana do ksiąg wieczystych - musi być zaznaczone iż jesteśmy właścicielami ziemi i nieruchomości, która na niej się znajduje.Kredyt hipoteczny zaciągnięty na zakup mieszkania. Taki kredyt wiążę się każdorazowo z zapisem, iż nieruchomość, a dokładniej jej hipoteka jest obciążona długiem. Przy sprzedaży lub zakupie nieruchomości należy przede wszystkim sprawdzić hipotekę - dobrze jest to zrobić na początku i na końcu procesu kupna, tuż przed podpisaniem finalnej umowy.

W naszym kraju kredyty hipoteczne najczęściej są brane na zakup własnego mieszkania, gdyż często jest to jedyna droga sfinansowania takiego zakupu. Jednak kredyty hipoteczne mogą być brane w formie gotówkowej na różne inne cele, przy czym zazwyczaj taki kredyt może sięgać maksymalnie około 60% wartości nieruchomości. Oczywiście rzadko kiedy kredyty hipoteczne są brane na typowe zachcianki, czy inne zbędne wydatki. Zazwyczaj brane są przez właścicieli firm, przedsiębiorców, którzy nie mają szans na inne pozyskanie funduszy potrzebnych do rozwoju ich firm.

Wybranie dobrego kredytu mieszkaniowego jest pewnego rodzaju sztuką, często osoby ubiegające się o taki kredyt nie mają większego pojęcia o działaniu rynków finansowych, i kredyty są dla nich czarną magią. Właśnie między innymi kredyty hipoteczne sprawiły, iż nastała potrzeba aby na rynku pojawił się zawód doradcy finansowego, gdyż przeciętny obywatel nie jest w stanie ogarnąć i przetworzyć tylu informacji w krótkim czasie. Co więcej, doradcy finansowi w bankach, a także firmach finansowych doradzają najczęściej za darmo.