kredyt-mieszkaniowy.com

Speed Test
4.2222222222222 1 1 1 1 1 Ocena 4.22 (9 Głosów)

Kredyt mieszkaniowy w Alior Banku

Alior Bank w swojej ofercie proponuje kredyt hipoteczny "Megahipoteka". Jest on udzielny w wysokości do 90% wartości nieruchomości (kwota kredytu to minimalnie 25 000 złotych), a okres kredytowania wynosi maksymalnie 30 lat. Strona kredytu mieszkaniowego w  Alior BankuJako jeden z nielicznych banków, Alior oferuje kredyt również w innych walutach oprócz polskiej - dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich oraz euro. Warunkiem ubiegania sie o kredyt hipoteczny indeksowany kursem CHF, EUR, USD lub GBP jest osiąganie dochodów w walucie indeksacji.

Z kolei opłata za przewalutowanie kredytu wynosi jeden procent od przewalutowywanej kwoty. Prowizja za udzielanie kredytu jest ustalana indywidualnie, jednak bank gwarantuje iż nie może być większa niż 5%.

Wcześniejsza spłata będzie płatna w przypadku, gdy będziemy chcieli spłacić część lub całość zadłużenia wcześniej niż przed upływem 3 lat od wypłaty kredytu (opłata 2,5% kwoty, minimalnie 100zł). Kredyt można oczywiście spłacać w ratach równych lub malejących.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Alior Banku

Oprocentowanie kredytu stanowi suma marży Banku oraz stawki WIBOR3M (kredyt w PLN) lub LIBOR3M EUR (kredyt w euro). Jeśli chodzi o marżę banku, dla kredytów w złotówkach zaczyna się od 2,2%, a dla kredytów w dewizach od 4,5%. Jest jednak możliwość wynegocjowania stawki marży nawet 1,7% przy spełnieniu określonych warunków.

Zalety:

  • możliwa zerowa prowizja oraz niska marża 1,7% dla kredytów poniżej 1 mln zł z dodatkowym zabezpieczeniem;
  • możliwe zawieszenie spłaty kapitału do 6 miesięcy w roku (łącznie do 5 lat);
  • kredyt dostępny w obcych walutach;
  • można skorzystać z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie Dla Młodych.

Wady:

  • możliwa wysoka opłata za udzielenie kredytu oraz oprocentowanie - kwestie do negocjacji.

Skontaktuj się z bankiem