kredyt-mieszkaniowy.com

Speed Test
4.9047619047619 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 (21 Głosów)

Porównanie kredytów mieszkaniowych

Poniżej prezentujemy porównanie ofert kredytów kilku dużych banków w Polsce; zostały uwzględnione najważniejsze parametry, takie jak prowizja za udzielenie kredytu mieszkaniowego, maksymalny okres kredytowania, maksymalna wartość kredytu, dostępne waluty czy marża banku.

Porównywarka

Kolumny można sortować ze względu na różne kryteria. Po kliknięciu w logo banku możesz przeczytać na naszej stronie dodatkowe informacje na temat danej oferty kredytu hipotecznego, natomiast kliknięcie w "Kontakt" przeniesie Cię do formularza kontaktowego danego banku, dzięki któremu możesz nawiązać kontakt z pracownikiem banku w sprawie kredytu.

BankProwizja za udzielenieMax okres kredytowaniaMax wartość kredytowaniaDostępne walutyMarża bankuLinki do banków
Logo kredytu mieszkaniowego Alior Banku 5%, indywidualnie 30 lat 90% PLN/CHF/EUR /USD/GBP od 2.20% Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w Banku BPH 5%, indywidualnie
30 lat
80%
PLN od 1.95%
Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w Credit Agricole 0% - 3%
30 lat 80%
PLN
od 1.39%
Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w Eurobanku 0% - 3%
35 lat 90%
PLN
od 1.59%
Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w Getin Banku indywidualnie
35 lat 90% PLN indywidualnie Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w ING Banku Śląskim 1.9% 35 lat 80%
PLN 2.16% Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w mBanku 0% - 4%
35 lat 90%
PLN 2.5%
Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w Millennium Banku 2%
35 lat
90%
PLN
od 2.24%
Kontakt
Logo kredytu mieszkaniowego w PKO Banku Polskim 0% - 3.5%
35 lat 90% PLN indywidualnie Kontakt

Objaśnienia:

  • Prowizja za udzielenie - prowizja pobierana przez bank za udzielenie kredytu hipotecznego po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o jego przyznaniu. Podany procent odnosi się do całej kwoty kredytu. Za samo rozpatrzenie wniosku banki generalnie nie pobierają opłat. Opłata ta jest często dostosowywana indywidualnie dla klienta, niektóre banki podają zakres w którym mieści sie prowizja.
  • Max okres kredytowania - maksymalny czas, na jaki jest udzielany kredyt mieszkaniowy.
  • Max wartość kredytowania - maksymalna wartość wysokości kredytu w odniesieniu do wartości nieruchomości. Pozostała suma stanowi wkład własny, czyli kwotę która musi być zapłacona przez kredytobiorcę.
  • Dostępne waluty - waluty, w których może byc zaciągnięty kredyt. W związku z restrykcyjnymi przepisami wprowadzonymi w Polsce w 2014 roku ("Bank powinien udzielać klientom detalicznym kredytów zabezpieczonych hipotecznie wyłącznie w walucie, w jakiej uzyskują oni dochód"), wiele banków zrezygnowało z oferowania kredytów w walutach obcych. Z podanych banków tylko Alior Bank oferuje kredyt mieszkaniowy w obcej walucie (pod warunkiem osiągania dochodów w danej walucie).
  • Marża banku - część składowa oprocentowania, na którą składa się jeszcze zmienna stopa referencyjna. Oprocentowanie, a konkretnie marża, często jest ustalana indywidualnie, w zależności od parametrów kredytu i wiarygodności kredytowej klienta.