kredyt-mieszkaniowy.com

Speed Test
4.95 1 1 1 1 1 Ocena 4.95 (20 Głosów)

Ranking kredytów mieszkaniowych

Poniższy ranking ma na celu przybliżyć najbardziej atrakcyjne oferty, jednak należy mieć świadomość, iż oferty kredytów hipotecznych są często dopasowywane indywidualnie do klienta, dlatego nie można się sugerować wyłącznie poniższym zestawieniem. Chodzi tutaj zwłaszcza o marżę banku (która stanowi składową oprocentowania kredytu) oraz prowizję za udzielenie kredytu - te opłaty często są ustalane indywidualnie, w zależności od kwoty kredytu, wiarygodności kredytowej klienta i wielu innych czynników.

Miejsce #1 Kredyt mieszkaniowy Eurobank

Na szczycie naszego zestawienie znalazł się kredyt Eurobanku - jest udzielany aż do 90% wartości nieruchomości, na długi maksymalny okres 35 lat. Akceptowalna jest prowizja za udzielenie kredytu - maksymalnie 3% (minimalnie 0%). Oprocentowanie też jest na przyzwoitym poziomie, dodatkowo można je obniżyć korzystając z innych produktów Eurobanku. Opłata za wcześniejszą spłatę dotyczy tylko pierwszych 3 lat. Ogółem jest to bardzo dobra oferta i warto się skontaktować z bankiem, aby poznać szczegóły.

Miejsce #2 Kredyt mieszkaniowy ING

Na drugim stopniu podium wylądował kredyt mieszkaniowy od banku ING. Podobnie jak w ofercie Eurobanku maksymalny okres kredytowania to 35 lat, jednak maksymalna wartość kredytu to już nie 90, a 80% wartości nieruchomości. Prowizja od udzielenia kredytu to 1,9% - to dobra propozycja. Stosunkowo dobre jest też oprocentowanie, które można dodatkowo obniżyć o 0,4% (promocja Obniżone oprocentowanie lub prowizja 0% za udzielenie kredytu przy założeniu konta osobistego i otrzymywania na nie odpowiednich wpływów). Wcześniejsza spłata kredytu jest całkowicie bezpłatna dopiero po 10 latach. Oferta ING wydaje się całkiem ciekawa, zwłaszcza z jedną z promocji do wyboru.

Miejsce #3 Kredyt mieszkaniowy Alior

Na najniższym stopniu podium znalazł się kredyt Alior Banku - jako jedyny w zestawienie umożliwia zaciągnięcie kredytu w obcej walucie (w związku z "Rekomendacją S" wprowadzoną w 2014 roku większość banków zrezygnowało z oferowania kredytów hipotecznych w obcych walutach); trzeba jednak otrzymywać wynagrodzenie w tej walucie. Co do warunków kredytu, marża banku zaczyna się od 2,2% (kredyty PLN) i od 4,5% (kredyty walutowe), nie wynosi więcej niż 5%. Domyslna stawka prowizji za udzielenie kredytu to aż 5%, jednak jest możliwość jej negocjacji - obniżenia. Po 3 latach wcześniejsza spłata kredytu jest bezprowizyjna.